tworzenie-stron-internetowych-jakie-typu-potrzebujesz
aktualności, blog, sklepy internetowy, strony www

Projektowanie stron internetowych – dziesięć typów część druga

Projektowanie stron internetowych druga część typów. Serdecznie zapraszamy do lektury.

  1. Serwis internetowy  
   To bardzo rozbudowa strona firmowa, która zawiera dużo informacji. Takie rozwiązanie niesie ze sobą dużo korzyści, a także oferowana funkcjonalność pozwolą zaspokoić potrzeby danego  klienta.  Dzięki temu  można przejrzeć szeroką ofertę np. interesującego nas banku, a jeśli będziemy chciali na tej samej stronie będziemy mogli założyć swoje konto bankowe, lub zalogować się do swojej bankowości internetowej. Serwis w cale nie musi być powiązany tylko z jedną stroną. Często serwisy informacyjne, ogłoszeniowe wykorzystując powiązania wielu firm, dla których przynosi to zamierzone korzyści dla obu stron.
  2. Portal internetowy 
   To serwis, który oferuje zróżnicowane informacje oraz dodatkowe funkcje:  m.in fora dyskusyjne, czaty, katalogi czy nawet możliwość założenia poczty. To nie jest skomplikowane, tak się tylko wydaje na pierwszy rzut oka, przykładem może być znany portal onet.pl, interia.pl. Portale charakteryzują się ogromną częścią generującą informacje oraz media. 
  3. Wortal
   Zapewne nie raz korzystałeś z takiego portalu. Takie portale charakteryzują się szeroką bazą informacji o danej tematyce. Możemy tutaj znaleźć m.in informacje o danej dziedzinie, która nasz interesuje. Podzieleniu się z innymi swoim doświadczeniem.
  4. E-sklep/strona internetowa
   Tutaj cel jest jasny sprzedaż.  Krótka informacja o firmie prezentująca dany produkt. Możliwości integracji z innymi portalami akcyjnymi, oraz płanościami. Dziedzina ecommerce ciągle rośnie i zyskuje coraz to większą rzesze ludzi.
  5. Blog
   Charakterystyka przypomina stronę internetową, która przechowuje pamiętniki, istotne informacje z naszego życia. Wycelowany w konkretny temat, często podzielone na kategorię. Możemy tutaj zamieszczać informacje, na temat naszych dokonań, odbytych podróży, naszych pasji itp.
  6. Landing page
   Strona dość prosta zawierające konkretne informacje jedną stronę, wąski temat i stworzona dla tego celu. Przeważnie wykorzystywana do promocji jakiegoś produktu, ogłoszenia itp.

zobacz również:

Inne wpisy na naszym blogu

hosting-dlaczego-jest-taki-wazny-webzileo
Zacznijmy od początku. Przybliżymy Państwu co to jest tak w ...
czytaj więcej ...
na-czym-polega-tworzenie-stron-www-webzileo
Wpis poświęcony osobą, które chcą założyć swoją stronę www. Jest ...
czytaj więcej ...
Loading...